Digital julehilsen fra kirker til danskere

Digital julehilsen fra kirker til danskere

Churchdesk logo

Churchdesk har hjulpet kirker med at sende mere end 100.000 e-mails og sms’er.  Det er via et nyt produkt som gør det lettere for kirker at kommunikere digitalt og målrettet. Læs mere

  • Formålet med digitale kommunikation er naturligvis at understøtte kirkens arbejde og kontakt til menigheden. Det er i særdeleshed relevant til jul, hvor vi i år har understøttet over 7.000 julearrangementer på tværs af vores kirker. Arrangementerne skal nå ud til de rigtige personer, og det forudsætter de rigtige værktøjer og informationer, fortæller direktør og stifter Christian Steffensen, Churchdesk

 

About Carsten Dybkjær 681 Articles
Jeg har arbejdet som sognepræst i 30 år. Samtidigt har jeg arbejdet med kommunikation. Min interesse for kommunikation og medier har jeg fået opdateret med en tillægsuddannelse i journalistik, diverse IT uddannelser, samt masterclass i kommunikation.

Kommentarerne er lukkede.